Materace, które przygotowywane są z myślą o osobach, które muszą borykać się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi powinny być przygotowywane tylko z najwyższej jakości materiałów. Które mogą być tutaj rzeczywiście dobrym rozwiązaniem? Poznaj nasze wybory.

Dla kogo model sprężynowy?

Materace dla osoby obłożnie chorej to przede wszystkim modele, które uzyskały status wyrobu medycznego, tak jak jest to w przypadku Hilding Pasodoble. Zaliczany jest on do grona modeli kieszeniowych, co oznacza, że w jego przypadku każda sprężyna została umieszczona w osobnej kieszeni. Wskazane rozwiązanie sprawia, że elementy wypełnienia nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, przez co całość wykazuje się naprawdę świetną elastycznością punktową. Jednak swoje liczne właściwości wskazany model zawdzięcza również między innymi macie kokosowej, która umieszczona została w środku i wykazuje szereg właściwości antyseptycznych, a także świetnie utwardza całą powierzchnię. Warto także wspomnieć o obecności warstwy sizalowej, która podobnie jak mata kokosowa przekłada się na stabilność w czasie wypoczynku.

Model typu multipocket

Wysokiej jakości materace dla osoby obłożnie chorejBez wątpienia warto jest również zwrócić uwagę na materace typu multipocket, a konkretniej Hilding Makarena, gdzie analogicznie jak w przypadku sprężyn kieszeniowych elementy wypełnienia nie dotykają się bezpośrednio ze sobą. Nie zapominajmy jednak o istotnej różnicy, a mianowicie fakcie, że tutaj sprężyn jest zdecydowanie więcej, dzięki czemu całość jeszcze bardziej indywidualnie reaguje na wywierany nacisk. Za jego liczne właściwości odpowiada między innymi wzbogacenie produktu o piankę lateksową czy też termoelastyczną, która przyjemnie dopasowuje się do naszego kształtu ciała. Całość gwarantuje jednocześnie prawdziwy komfort, stabilną powierzchnię, a także szereg właściwości antybakteryjnych, dzięki czemu całość sprawdzi się przy schorzeniach naprawdę różnego typu.

Materac piankowy dla obłożnie chorych

Warto jest wskazać w tym przypadku również materac piankowy, który poleca się dla osób obłożnie chorych. Na myśli mamy tutaj Hilding Rumba. Należy on do modeli średnio twardych, a w jego wnętrzu znajdziemy wysokiej jakości piankę Velvet Touch, która została zestawiona między innymi z pianką termoelastyczną reagującą na temperaturę ciała i dostosowującą się do jego krzywizn anatomicznych. Wskazany produkt polecany jest w szczególności dla osób, które borykają się z problemami z kręgosłupem czy też zmuszonych do długotrwałego leżenia.

Wysokiej jakości materace niewątpliwie mogą wspomóc w walce z chorobą, zapewniając regeneracyjny odpoczynek. Pamiętajmy jednak, że nie zastąpią one wizyty u lekarza oraz podjęcia leczenia.