Szukasz odpowiedniego materaca dla osoby leżącej lub takiej, która zmaga się z przykrymi dolegliwościami związanymi z kręgosłupem? Jeśli zastanawiasz się, jaki produkt najlepiej sprawdzi się w tej sytuacji to koniecznie przeczytaj nasz artykuł, który opisuje materace ze statusem wyrobu medycznego.

Mocne wsparcie

Pierwszy materac prozdrowotny, który daje niewiarygodnie mocne wsparcie ciała to Hilding Fandango. Produkt dedykowany jest osobom, skarżącym się na bóle kręgosłupa. Wkład materaca został skonstruowany ze sprężyny kieszeniowej, która zapewnia świetną elastyczność punktową. Producenci zadbali, by produkt dopasowywał się do anatomicznej budowy ciała, a kręgosłup zyskiwał dodatkowe wsparcie. Hilding Fandango zapewni odprężenie i regenerację twoim mięśniom. Dzięki dodatkowym elementom z filcu i kokosu, materac zyskuje podwyższoną twardość. Jest to produkt niezwykle sprężysty i elastyczny, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku osób zmagających się z bólem mięśni czy stawów. Materac ułatwia wstawanie i obracanie się na łóżku, co może być pomocne dla osób starszych. Jest to produkt godny zaufania.

Właściwości prozdrowotne

Materace ze statusem wyrobu medycznego - dla kogo?Materace do spania, które posiadają status produktu medycznego często odznaczają się właściwościami prozdrowotnymi. Hilding Makarena to kolejny materac o nieocenionych właściwościach. Jest to produkt, który wykorzystuje zalety sprężyn Multipocket. Każda z nich znajduje się w oddzielnej kieszonce i reaguje indywidualnie na nacisk spowodowany ciężarem ciała leżącej na materacu osoby. Z jednej strony wkładu wstawiono płytę z naturalnego lateksu, która wpływa na jego sprężystość i minimalizuje ryzyko rozwoju mikroflory bakteryjnej. Po drugiej stronie wykorzystano termoelastyczną piankę Visco, która potrafi dopasować się do kształtu ciała i rozluźnia mięśnie. Hilding Makarena zdobył status wyrobu medycznego w klasie I.

Optymalna twardość

Kolejny produkt ze statusem wyrobu medycznego to Hilding Pasodoble. Materac został skonstruowany na bazie sprężyn kieszeniowych i wykazuje właściwości prozdrowotne. Jest polecany osobom, które preferują twarde podłoże oraz gdy skarżą się na przykre bóle kręgosłupa. Został skonstruowany w taki sposób, by zapewnić solidne wsparcie całej sylwetce. Z jednej strony wkładu wstawiono warstwę maty kokosowej, która zwiększa twardość, ale jednocześnie zachowuje swoją sprężystość i elastyczność. Po drugiej stronie wykorzystano zbawienne właściwości Sizalu, czyli naturalnego włókna z agawy. Pokrowce dostępne w ofercie mają właściwości antyalergiczne. Jeden z nich – Velvet, wykorzystuje technologię Purotex. Mikrokapsułki zawarte w pokrowcu stopniowo pękają i uwalniają probiotyki, które mają zwalczać alergeny, wywołujące alergię na kurz czy astmę.

Pokrowiec możesz w łatwy sposób zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Jeśli szukasz materaca, który zaoferuje Ci więcej niż wygodę to koniecznie wybierz którąś z wymienionych wyżej propozycji.