Konsumenci już dawno pokochali niesamowite cechy materaców piankowych i absolutnie nie myślą o powrocie do sprężynowych produktów sprzed lat. Zastanawiasz się nad wymianą swojego obecnego podłoża do snu? Koniecznie musisz zapoznać się z wyrobami o właśnie takim wypełnieniu.

Czy materac wysokoelastyczny to dobry wybór?

W wielu modelach można zauważyć, że w ich wnętrzu została znajduje się pianka wysokoelastyczna. Materiał ten nie zyskał popularności bez powodu – cechuje się bowiem wysoką sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia. To właśnie dzięki niemu kręgosłup użytkownika jest stabilnie podparty i idealnie dopasowany do podłoża. Hilding Rock&Roll w całości opiera się właśnie na tym surowcu. Jest to jednak materac wyjątkowy, ponieważ posiada dwie różne twardości – użytkownik może wypróbować sen na podłożach o dwóch różnych poziomach komfortu. W teorii jedna ze stron jest polecana dla osób o wadze poniżej 80 kg, a druga powyżej. Nie można się jednak tym w pełni sugerować, ponieważ twardość jest odczuciem subiektywnym, w dużej mierze zależnym od osobistych preferencji użytkownika. Dzięki wyjątkowym cechom tego materiału stworzono produkt, który jest całkowicie elastyczny i przystosowany do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji zagłówka i podnóżka.

Materac z warstwą lateksu? Poznaj niesamowite właściwości tego materiału!

Materace piankowe - wybierz odpowiedni model!Pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne są już znane każdemu, ale innowacje w postaci dodania warstwy lateksu potrafią budzić kontrowersje. Zupełnie niepotrzebnie! Materiał ten również jest dodawany w formie pianki, która charakteryuje się wysoką sprężystością, wytrzymałością i odbojnością. To właśnie dzięki niej użytkownik może poczuć się jak na delikatnej chmurce – lateks dopasowuje się bowiem do kształtu ciała i zapewnia stabilne wsparcie dla kręgosłupa podczas snu. Model Hilding Boogie to propozycja od znanego producenta, która wyróżnia się właśnie dzięki temu materiałowi. Ma jeszcze całą masę innych zalet, o których nie sposób nie wspomnieć. Wypełnienie zostało wyprofilowane w siedem zróżnicowanych stref twardości, dzięki którym każda część ciała jest wspierana indywidualnie, wprost proporcjonalnie do wywieranych nacisków.

Idealna propozycja dla niezdecydowanych

Jedną z największych zalet przeróżnych pianek jest to, że materiał o tych samych właściwościach może przybierać inną twardość. W wielu modelach ta właściwość jest wykorzystywana i producenci decydują się na wyprodukowanie wyrobów o dwóch różnych twardościach. Wystarczy obrócić podłoże na drugą stronę i cieszyć się innym poziomem wygody. Tak też zrobiono w przypadku materaca Fit.4.Sleep H2/H3 zbudowanego na bazie pianki wysokoelastycznej. Takie rozwiązanie daje użytkownikom możliwość przetestowania różnych powierzchni do snu i wybrać tę, która wydaje się być najwygodniejsza. Jest to produkt na każdą kieszeń, który został doceniony przez ekspertów z całego świata. Otrzymał certyfikat jakości AEH, który jest potwierdzeniem na to, że wyrób spełnia rygorystyczne wymogi dotyczące ergonomii, klimatu, higieny i trwałości.

Powyższe modele to świetne propozycje dla osób ceniących wysoką jakość i innowacyjne rozwiązania. Materace piankowe to podłoża, z którymi warto się zapoznać – nie bez powodu stale zyskują coraz większą popularność.