Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to zawsze ekscytujący moment zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Powrót do szkolnych murów oznacza nie tylko powrót do nauki, ale również ponowne spotkania z przyjaciółmi i uczestniczenie w kołach naukowych. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, warto się odpowiednio przygotować! Kluczem do tego jest odpowiednie zaopatrzenie się w artykuły szkolne! Nie wiesz co kupić i co przyda się Twojemu dziecku? Nie martw się – dowiesz się tego wszystkiego z poniższego artykułu, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim!

Co kupić dziecku na nowy rok szkolny?

Warto pamiętać, że odpowiednie wyposażenie szkolne może mieć istotny wpływ na komfort nauki, koncentrację oraz samopoczucie dziecka, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości przybory.

Planowanie

Tuż przed samym udaniem się do sklepów w poszukiwaniu najlepszych przyborów szkolnych, warto zrobić sobie listę właśnie tych rzeczy. Usiądź razem ze swoim dzieckiem w jego pokoju, razem sprawdźcie, co zostało jeszcze z poprzedniego roku szkolnego i wspólnie zdecydujcie, co koniecznie musicie kupić, a co możecie tym razem odpuścić.

Plecak

Przygotowania do nowego roku szkolnego - co koniecznie kupićNie daj się namówić przez dziecko na kupienie torby na jedno ramię, ponieważ może ona wyrządzić więcej szkód, niż się domyślasz. Najodpowiedniejszy dla dziecka, niezależnie od jego wieku, jest plecak zakładany na oba ramiona. Dzięki temu plecy i kręgosłup malucha nie będą aż tak obciążone, a dodatkowo upewnisz się, że dziecko nie nabawi się skrzywienia kręgosłupa.

Zeszyty i notesy

Jeśli Twoje dziecko idzie do 4 klasy i wyżej, to koniecznie kup mu zeszyty lub/i notesy, ponieważ z całą pewnością będzie ich potrzebować. Możesz sprawdzić w planie lekcji, ile będzie miało przedmiotów i kierować się zasadą: jeden zeszyt lub notes do jednego przedmiotu.

Piórnik

Piórnik to również bardzo ważny element wyposażenia każdego plecaka. Muszą się w nim zmieścić wszelkie długopisy, cienkopisy, ołówki, gumka do ścierania, temperówka i inne potrzebne przybory, w zależności od klasy. Piórnik może być otwierany i mieć kilka ścianek, gdzie umieszczone są małe gumeczki, w które możesz włożyć pojedyncze długopisy. Piórnik może mieć też postać małego, ale długiego worka z jednym zamkiem do zamykania. Taki rodzaj piórnika lepszy jest dla dzieci starszych, które nie muszą nosić wielu przyborów do pisania do szkoły.

Przybory do pisania

Niezależnie, do której klasy idzie Twoje dziecko, koniecznie kup mu kilka długopisów, ołówków, kolorowych cienkopisów i zakreślaczy. Na pewno przyda się również gumka do ścierania, temperówka oraz linijka. W różnych sklepach z przyborami szkolnymi jest ich naprawdę duży wybór, a Twoje dziecko na pewno będzie zadowolone!

Strój gimnastyczny

Upewnij się, że dziecko ma wygodny strój gimnastyczny i obuwie sportowe, które pozwalają mu na uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego. Pamiętaj, że dzieci szybko rosną i po okresie wakacyjnym koszulka czy spodenki, a nawet buty sportowe mogą już nie być w odpowiednim rozmiarze!

Książki

W zależności od danej szkoły i klasy Twoje dziecko z pewnością będzie potrzebowało kompletu książek. Zazwyczaj jeszcze w okresie wakacyjnym na stronie internetowej szkoły można znaleźć listę potrzebnych podręczników przypisaną do danej klasy. Możesz sugerować się właśnie nią lub poczekać na rozpoczęcie roku szkolnego i dowiedzenie się wszystkiego od wychowawcy klasy.

Kalkulator i przybory matematyczne

Dla starszych dzieci, które uczą się bardziej zaawansowanych działań matematycznych, dobry jakościowo kalkulator i zestaw przyborów matematycznych mogą być bardzo przydatne.

Artykuły plastyczne

Dzieci z młodszych klas na pewno będą potrzebowały artykułów plastycznych, takich jak bloki rysunkowe oraz techniczne, kolorowe oraz białe, farby, kredki, mazaki, pędzle, bibułę, itp. Jednak z takimi zakupami polecamy jednak poczekać do pierwszych zajęć z plastyki czy techniki, ponieważ każdy nauczyciel może wymagać czegoś innego.

Dziecku w wieku szkolnym oczywiście przyda się również odpowiednie łóżko. Więcej o dobrej jakości materacach przeczytasz na tej stronie: https://sleepinghouse.pl/. Dla maluchów odpowiedniej wielkości materacem będzie ten o wymiarach 80×200 cm, który z pewnością spełni jego oczekiwania, a możesz je znaleźć pod tym linkiem: https://sleepinghouse.pl/133-materace-80×200. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o optymalnym śnie dziecka, to przeczytaj ten artykuł: https://sleepinghouse.pl/artykul/zdrowy-sen-dziecka-na-co-zwrocic-uwage, a na pewno poszerzysz swoją wiedzę na ten temat.