W urządzaniu wnętrz nie chodzi tylko o wybór najdroższych elementów czy ich idealne dopasowanie. Najważniejsze jest to, aby przestrzeń budziła w nas pozytywne odczucia, tak abyśmy czuli się tam komfortowo i swobodnie. Właśnie na tym polega dopamine decor! Poznaj ten styl aranżacyjny bliżej!

Czym jest dopamine decor?

O dopamine decor z pewnością słyszały osoby, które podążają za nowościami w świecie interioru. Dopamine decor to bowiem jeden z najnowszych i najgorętszych trendów ostatniego czasu. Osoby, które na co dzień nie śledzą rzeczy na topie, ale chciałaby wprowadzić zmiany w dotychczasowym wystroju, koniecznie powinny zapoznać się z dopamine decor! Nie można ukryć, że to rewolucyjny kierunek. W tym stylu znajdziemy wiele oryginalnych i ciekawych elementów. Zalicza się do niego właściwie wszystko, co wzbudza w nas radość i pozytywne konotacje – to właśnie cel dopamine decor. Dopaminą nazywamy hormon, który nasz mózg wytwarza, gdy robimy coś, co wzbudza w nas przyjemność. Dzięki niemu nasze samopoczucie się poprawia, a my odczuwamy zadowolenie i radość. Dopamine decor sprawia, że możemy tak poczuć się we własnym domu, za sprawą połączenia elementów, które nam się podobają i wywołują w nas uśmiech. Warto mieć na uwadze, że w erze mediów społecznościowych i technologii ludzie potrzebują znacznie więcej bodźców, niż wcześniej – dopamine decor jest jednym ze sposobów na ich dostarczenie. Co ciekawe, popularność tego stylu wzrosła dzięki aplikacji Tik Tok, gdzie możemy zobaczyć wiele krótkich filmików prezentujących wspaniałe wnętrza urządzone w tej aranżacji. Nie ma wątpliwości, że to kierunek, który polubią szczególnie maksymaliści, przepadający za żywymi, energicznymi kolorami i nietypowymi dodatkami. Jedno jest pewne – w takim wnętrzu nie będziemy się nudzić!

Na czym polega dopamine decor?Dlaczego warto wykorzystać dopamine decor?

Możemy dziwić się, że w erze, w której króluje minimalizm i estetyka, pojawiło się coś takiego jak dopamine decor. To jednak świadczy o istnieniu potrzeby zapewnienia sobie pozytywnych emocji, których na co dzień może nam brakować. To właśnie sprawia, że wdrożenie dopamine decor do naszego wnętrza może okazać się dobrym pomysłem. Żywe, ciekawe kolory będą dodawać nam energii i motywacji do działania, a elementy dobrane według naszych preferencji spowodują, że przestrzeń będzie wydawała się naprawdę nasza. W ten sposób znacznie szybciej się zaklimatyzujemy. Co więcej, kiedy będziemy spędzać tam czas, możemy liczyć na to, że nasz nastrój się poprawi. Takie oryginalne, nietypowe aranżacje wpłyną też korzystnie na naszą kreatywność, pobudzając naszą wyobraźnię do działania.

Elementy dopamine decor

Dopamine decor to jeden z takich stylów, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Z tego względu tak bardzo lubią go maksymaliści, którzy mogą wówczas pozwolić sobie na popuszczenie wódz fantazji. Ten typ aranżacji wyróżnia fakt, że nie posiada on typowo określonych cech. U każdego może wyglądać inaczej, jako że każdy z nas odczuwa radość na myśl o czymś innym. Można jednak zauważyć elementy, które często się powtarzają. Zdecydowanie będą to intensywne barwy – one wzbudzają w nas energię i przypominają o pozytywnych wspomnieniach. Czerwony, różowy, pomarańczowy, turkusowy, fiolet – na pewno je tu znajdziemy. Świetnym dodatkiem są dywany o różnych kolorach i strukturach. Jeśli chodzi o popularne wzory, na pewno nie może zabraknąć tu geometrycznych kształtów i roślinnych form. Wspaniale sprawdzą się również wszelkie rzeczy, które się świecą i wywołują błysk. Chętnie wykorzystywaną techniką jest zawieszenie kuli dyskotekowej, która w przepiękny sposób odbija światło i sprawia, że całe pomieszczenie pogrąża się w kolorach. Jeśli jednak kula dyskotekowa to nie nasze klimaty, zawsze możemy sięgnąć po ozdobne kryształki, które zawiesza się przy oknie. Zapewnią one równie zachwycający efekt. W przypadku artystycznych dodatków możemy postawić na rzeźby o różnych wielkościach i kształtach – najlepiej wybierzmy takie, które nawiązują do lubianych przez nas rzeczy. Koniecznie powieśmy lustro z ozdobną ramą, które optycznie powiększy przestrzeń, a do tego doda jej elegancji. Musimy też dopilnować, aby było nam wygodnie i komfortowo. Z tego względu wybór foteli czy sofy zasługuje na naszą szczególną uwagę. Przydać się mogą też poduszki takie jak Visco Balance, które przyczynią się do tego, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne.

Dopamine decor w sypialni

Dopamine decor możemy wykorzystać podczas urządzania różnych wnętrz. Sprawdzi się zarówno w kuchni, salonie, jak i sypialni. Tam będziemy mogli w pełni spersonalizować naszą przestrzeń i uczynić ją komfortową oraz swobodną. W sypialni to bardzo ważne, ponieważ musimy umieć się tam zrelaksować. Pomóc nam w tym mogą różne elementy. Wysokojakościowe, solidne artykuły sypialniane jak najbardziej powinny zwrócić naszą uwagę. Aby podążyć za trendami dopamine decor, możemy postawić na koce, poduszki czy też pościel w ciekawych, oryginalnych kolorach. Skorzystajmy z nietypowych połączeń kolorystycznych, które sprawią, że całe wnętrze stanie się jeszcze ciekawsze. Warto jednak pamiętać o tym, że najlepiej sprawdzą się barwy o małej intensywności, pastelowe i delikatne – przy takich zdecydowanie łatwiej będzie nam się odprężyć, wyciszyć umysł i odetchnąć.

W przypadku sypialni możemy również poświęcić czas na wybór pasującego oświetlenia – to pokój, w którym często poza głównym światłem wstawiamy inne, mniejsze źródła światła. Radość zdecydowanie sprawi nam zainwestowanie w lampki nocne o nietypowych kształtach, na przykład w postaci kwiatka bądź zwierzęcia. Na pewno natkniemy się też na lampy dające światło w oryginalnych kolorach – ciepłe, pomarańczowe światło przywodzące na myśl zachód słońca bez wątpienia sprawdzi się idealnie w sypialni. Bardzo istotny element, który odgrywa istotną rolę niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy naszą sypialnię, to materac. Odpowiednie podłoże snu jest kluczowe do tego, aby nasze ciało mogło się zregenerować, a mięśnie rozluźnić. Produkty, które zapewniają wspaniały komfort, możemy znaleźć między innymi na stronie www.hilding.pl. Dobrze dopasowany materac stanie się centrum pomieszczenia, a do tego stworzy idealne miejsce do relaksu i wypoczynku.

Wykorzystując dopamine decor w naszym wnętrzu, możemy być pewni, że będziemy czuli się tam komfortowo i swobodnie. Jednocześnie sprawimy, że pomieszczenie stanie się stylowe i niepowtarzalne. Jeśli nasz dotychczasowy wystrój nas nudził, dopamine decor to rozwiązanie dla nas!