Materac piankowy Hilding Salsa jest specjalistycznym materacem medycznym stworzonym głównie z myślą o pacjentach leżących. Jednak długa lista jego zalet sprawia, że będzie idealnym wyborem także dla innych grup odbiorców. Sprawdź, czy i ty się do nich zaliczasz.

Czym charakteryzuje się materac piankowy Hilding Salsa?

Materac piankowy Hilding Salsa to materac termoelastyczny, a więc zapewniający niebywałą wygodę i dopasowanie do kształtu ciała.

Składa się z dwóch warstw: wewnętrzna to wysokoelastyczna pianka Flexifoam. Jej wyprofilowanie pozwoliło uzyskać zróżnicowaną twardość materaca oraz 7 punktów podparcia ciała w miejscach zwiększonego nacisku na materac. Zewnętrzna warstwa materaca Hilding Salsa to termoelastyczna pianka Visco. Dopasowuje się ona do krzywizn ciała pod wpływem jego temperatury. Pianka termoelastyczna jest miękka, daje uczucie lekkiego otulenia i zapewnia bardzo przyjemne odczucia dotykowe.

Materac Hilding Salsa należy do grupy materacy twardych, co oznacza, że doskonale sprawdzi się między innymi w przypadku osób o wadze nieco większej od przeciętnej.

Wysoka elastyczność materaca sprawia, że doskonale nadaje się on do stelaży z regulowaną wysokością zagłówka. Taki materac można zgiąć pod pożądanym kontem. Kiedy rozłożymy go na płasko, natychmiast wróci do pierwotnego kształtu.

Materace piankowe Hilding Salsa są jednymi z lepszych w swojej klasie. Świadczy o tym choćby długi okres gwarancji – 15 lat.

Czym charakteryzuje się materac piankowyW jakich rozmiarach dostępne są materace piankowe Hilding Salsa?

Jaki rozmiar materaca piankowego Hilding Salsa będzie najlepszy? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, kto będzie spał na materacu.

Materac piankowy 80×200 Hilding Salsa to propozycja dla osoby raczej szczupłej, bo taki materac jest wąski. Sprawdzi się też dla nastolatków.

Osobom, które cenią sobie szerokie łóżka, poleca się materace w rozmiarze 120×200, a parom – 160×200 lub 180×200.

Dostępne są też materace w rozmiarach pośrednich: 90X200, 100×200, 140×200.

Kupując materac, nie można zapominać o rozmiarze łóżka – materac musi być idealnie dopasowany do stelaża. Materac do łóżka 80×200 nie może być większy, nawet jeśli wydaje się to wygodne. Materac w żadnym razie nie może wystawać poza stelaż, nie może też być luźno na nim położony. Złym pomysłem jest także kładzenie materaca bezpośrednio na podłodze, będzie się wówczas wydawał twardszy, niż jest w rzeczywistości.

Kto powinien wybrać materac piankowy Hilding Salsa do spania?

Materac piankowy Hilding Salsa jest certyfikowanym wyrobem medycznym o właściwościach przeciwodleżynowych, dlatego pierwszą grupą odbiorców będą osoby przewlekle chore, które większość lub cały czas spędzają w łóżku. Termoelastyczna pianka Visco redukuje ucisk na poszczególne części ciała, dzięki czemu krew może przepływać swobodnie, tkanki są dobrze ukrwione i dotlenione – nie pojawiają się odleżyny.

Jednak materac Hilding Salsa ma tak dużo zalet, że trudno ograniczać jego zakup osobom, które nie mają problemów zdrowotnych. Na pewno każdy doceni komfort spania na takim materacu. Na pewno warto go kupić, jeśli:

– lubimy spać na łóżku z podnoszonym zagłówkiem – w tej pozycji lepiej się czyta, ogląda telewizję, wypoczywa – pianka do materaca Flexifoam nie traci swoich pierwotnych właściwości nawet wówczas, gdy jest długo wygięty;

– lubimy, kiedy w nocy jest nam ciepło – termoelastyczna pianka Visco pozwala ciału lekko się zapadać (minimalnie, bo grubość tej warstwy materaca to niespełna 5 cm, nie ma więc obaw o nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa), co sprawia, że czujemy się jak w ciepłym, miękkim kokonie. Materac Hilding Salsa jest więc dobrym wyborem dla osób, które w nocy marzną;

– borykamy się z alergiami – materac sprzedawany jest z jedną z dwóch wersji pokrowca – Tencel lub Velvet. Oba mają właściwości antyalergiczne;

– borykamy się z nadwagą – materac Hilding Salsa o wyższej twardości jest doskonały dla osób nieco tęższych. Doskonale podpiera kręgosłup, zmniejsza napięcie mięśniowe, pozwala na rozluźnienie i komfortowy sen;

– lubimy produkty wysokiej klasy. Materace Hilding Salsa należą najlepszych materaców termoelastycznych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zawdzięczają to doskonale dobranym komponentom oraz zastosowanym w procesie produkcji technologiom.

Ze względu na wysoką elastyczność i nacisk punktowy, materace Hilding Salsa polecane są parom, także o dużej różnicy wagowej. Ruch jednej osoby nie jest odczuwalny dla drugiej.