Wybór dobrego materaca do łóżka nie jest prosty, ponieważ na rynku dostępnych jest naprawdę sporo różnorodnych modeli. Warto zwrócić uwagę na materace najwyższej jakości, wykonane przez renomowanych producentów i stworzone z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Jak dobrać optymalny materac do łóżka i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

O czym pamiętać dobierając materac do łóżka?

Wybierając materac do łóżka należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar, twardość i rodzaj wypełnienia. Standardowo materace produkowane są o szerokości od 80 do 180 centymetrów, natomiast o długości 200 centymetrów. W sklepach internetowych można jednak znaleźć także modele o długości 190 centymetrów, które przeznaczone są przede wszystkim dla niższych i lżejszych użytkowników. Warto zwrócić uwagę na materac Hilding Rumba, który posiada następujące cechy charakterystyczne:

  • materac posiada 7 stref twardości, które zapewniają optymalne dopasowanie się do budowy anatomicznej użytkownika, wspierają kręgosłup i zapewniają regenerację organizmu,
  • model wykonany z dwóch rodzajów pianek,
  • pianka termoelastyczna reaguje na zmiany temperatury ciała i wagę użytkownika i w ten sposób idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i pozycji snu, a także zapewnia miękkość,
  • pianka Velvet Touch, która jest bardzo sprężysta, wytrzymała, odporna na odkształcenia, a także zapewnia podparcie i bardzo dobrze dopasowuje się do ciała użytkownika,
  • materac elastyczny, który można stosować na stelażach regulowanych,
  • model antyalergiczny, ponieważ wszystkie składniki materaca są bezpieczne dla zdrowia i nie powodują alergii,
  • 15 lat gwarancji od producenta,
  • certyfikat AEH, który wskazuje na to, że materac jest ergonomiczny, higieniczny, posiada odpowiedni klimat i wysoką trwałość,
  • wyrób medyczny,
  • wkład materaca posiada specjalne wyprofilowania i nacięcia, które zapewniają optymalną wentylację, a w materacu nie gromadzą się szkodliwe bakterie, roztocza, pyły i alergeny.

Hilding Anders - materace do spaniaWybierając materac do łóżka 160×190, warto więc zwrócić uwagę na model Hilding Rumba. Taki materac piankowy 160×190 dobrze sprawdzi się w przypadku tych użytkowników, którzy są raczej lżejsi (twardość materaca jest średnia) i niżsi. Materace do łóżka 160×190 nie są tak popularne jak te do modeli o długości 200 centymetrów, jednak marka Hilding posiada w swojej ofercie materace o długości niestandardowej. Hilding to renomowany producent materacy, łóżek, stelaży i akcesoriów do sypialni. Marka ta słynie z wysokiej jakości produktów, a także zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Jaki materac do łóżka wybrać? Najlepiej zdecydować się na model wysokiej jakości, pochodzący od renomowanego producenta i dopasowany do indywidualnych preferencji.

Jakie rozmiary materacy do łóżek najchętniej wybierane są do sypialni?

Jaki rozmiar materaca do łóżka wybrać? Najlepiej zdecydować się na taki model, który odpowiada indywidualnym potrzebom. W przypadku osób śpiących samodzielnie dobre okażą się modele o szerokości od 80 do 120 centymetrów, natomiast dla par odpowiednie będą materace o szerokości od 140 do 180 centymetrów. Warto zaznaczyć, że klienci, którzy śpią w parach mogą zdecydować się nie tylko na jeden szeroki materac, ale także na dwa pojedyncze. To drugie rozwiązanie może być bardzo wygodne, ponieważ żaden z partnerów nie odczuwa ruchów drugiego.

Ile zapłacimy za dobry materac do łóżka?

Dobry materac do łóżka to inwestycja, dlatego też warto zdecydować się na najwyżej jakości model. Warto wiedzieć o tym, że  dobre materace do łóżka zwykle kosztują od kilkuset złotych do nawet 2-3 tysięcy, chociaż w sklepach internetowych można także znaleźć nieco tańsze lub droższe modele. Lepiej nie decydować się na zakup bardzo tanich materacy, które sprzedawane są w supermarketach, ponieważ ich jakość jest zwykle zbyt niska i mogą szybko się zniszczyć. Dużo lepszym wyborem jest zakup modelu, pochodzącego od renomowanego producenta, na przykład marki Hilding. Dobry materac powinien mieć także długą gwarancję, ponieważ wskazuje to na pewność producenta oraz wysoką jakość zastosowanych materiałów.