Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś jak to jest, że w niektórych domach panuje pewien niepowtarzalny, ciepły klimat, a w innych go nie czuć?

Nie tylko meble mają znaczenie

Podczas remontu zawsze największą uwagę przywiązuje się do mebli. Nie sposób nie zgodzić się bowiem ze stwierdzeniem, iż to właśnie one wypełniają pomieszczenie i przykuwają wzrok. Należy pamiętać jednak, że meble bez stylowych dodatków nie wystarczą. Czymże jest stół bez pasujących do niego podkładek pod talerze, czy filiżanki? Jak wygląda salon, gdy nie ma w nim stylowych poduszek, ciepłego koca, czy kilku roślin doniczkowych? Często nie zwraca się na to uwagi, ale to właśnie te drobne szczegóły sprawiają, że mieszkanie lub dom stają się przytulne.

Dodatki, dzięki którym Twój dom stanie się jeszcze bardziej przytulnyModne dodatki, których zakup warto rozważyć

  • Poduszki. Niemal każdy z nas po zakupie nowej kanapy zaczyna się rozglądać za poduszkami, które dopełnią wygląd wspomnianego mebla. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się propozycje z aksamitu – zyskują wielu fanów między innymi dzięki temu, iż są dostępne w wielu ciekawych, niestandardowych kształtach. Można zauważyć między innymi okrągłe propozycje zdobione bogatymi marszczeniami, czy różnego rodzaju aplikacjami. Niemniej popularne stają się modele w stylu boho, czy minimalistyczne, jednokolorowe poduszki.
  • Tekstylia. Nieważne, czy mówimy o tych do salonu, czy mamy na myśli tekstylia do sypialni – pościele, koce i narzuty to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie relaks we własnym domu!
  • Zasłony. Nie trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to prawdziwy must-have, zarówno w sypialni, jak i w salonie. Nie tylko ze względu na prywatność, którą dają! Są również istotnym dodatkiem, dzięki któremu pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru. Delikatne, lniane lub półtransparentne firanki przepięknie rozpraszają promienie słoneczne, dzięki czemu naturalne światło wpadające do mieszkania staje się najpiękniejszą dekoracją.
  • Punkty świetlne. Różnego rodzaju lampy, lampki i lampeczki są traktowane nieco po macoszemu. Wynika to z faktu, iż to jeden z tych dodatków, który po prostu musi znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Warto jednak spróbować zrobić z niego dekorację samą w sobie! Dzięki efektownym oprawom oświetleniowym pokój stanie się bardziej estetyczny, a ponadto będzie można dzięki nim uzyskiwać bardzo różnorodne efekty świetlne.
  • Rośliny doniczkowe. Styl urban jungle staje się coraz popularniejszy i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego! Nie ma piękniejszej ozdoby niż kilka zdrowych, bujnych roślin.
  • Drobne dekoracje. Na szczegóły, takie, jak ramki na zdjęcia, wazony, czy ozdobne figurki do salonu również warto zwrócić uwagę. Najważniejszy jest jednak umiar – nie mają być to zbieracze kurzu, a dopełniające wnętrze akcesoria doskonale korespondujące z całością wystroju.

Dobrze dobrany materac gwarancją nocnego wypoczynku na najwyższym poziomie

Dobrze dobrany materac to najprostszy przepis na to, aby cieszyć się nocnym wypoczynkiem na najwyższym poziomie. Na co zatem należy zwracać uwagę kupując nowe podłoże do snu?

  • Twardość jest najważniejszym z nich. Ważne, by dobrać ją zgodnie ze swoją masą ciała oraz indywidualnymi preferencjami. Należy znaleźć tzw. “złoty środek”, ponieważ twarde podłoże może prowadzić do nadmiernych napięć ciała, a zbyt miękkie sprawiać, że ciało będzie się zapadać.
  • Rozmiar zależy od okoliczności oraz wielkości sypialni. Dla par polecane są materace o szerokości od 140 cm wzwyż, dzięki której zarówno jedna, jak i druga osoba będzie miała wystarczająco dużo miejsca, natomiast single mogą wybierać spośród wszystkich dostępnych propozycji.
  • Rodzaj wypełnienia to decyzja, która zależy tylko i wyłącznie od Twoich upodobań. Preferujesz piankowe wypełnienie, czy może podłoże zbudowane na bazie sprężyn?

A Ty bez czego jeszcze nie wyobrażasz sobie swojego mieszkania? Który z wymienionych dodatków jest dla Ciebie prawdziwym must have, a który nigdy nie pojawi się w Twoim domu lub mieszkaniu?