Dorosły człowiek powinien spać 7-8 godzin na dobę. Dzięki temu organizm ma czas na właściwą regenerację organizmu. Jednak, aby móc zadbać o zdrowy sen, warto postawić w pierwszej kolejności na komfortowe łóżko. Składa się ono z wielu elementów, a jednym z nich jest kołdrą. Jak ją wybrać?

Jak wybrać kołdrę do spania?

Wielu z nas nie wyobraża sobie zdrowego wypoczynku bez kołdry do spania. Nic dziwnego – przyjemnie otula nasze ciało oraz odpowiada za komfort termiczny w czasie wypoczynku. Decydując się na kołdrę do spania, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę:

  • rozmiar, czyli długość i szerokość,
  • materiał, z którego wykonano poszewkę,
  • rodzaj zapięcia,
  • gramaturę,
  • wypełnienie.

Kołdra do spania – rodzaje

Na czym polega wybór kołdry do spania?Wybierając kołdrę do spania, należy przede wszystkim uwzględnić rodzaj wypełnienia. Jest to o tyle ważne, iż wpływa ono na liczne właściwości, jakimi może wyróżniać się kołdra. Kołdry naturalne są wypełnione najczęściej pierzem, puchem lub wełną – wybór zależy od nas. Te modele gwarantują ciepło, świetnie wchłaniają wilgoć, a także zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Niezaprzeczalnie, uznawane są za jedne z najtrwalszych. Niestety, mogą powodować alergie u osób niezwykle wrażliwych. Alternatywą są modele syntetyczne, wypełnienie głównie włóknami silikonowymi lub poliestrowymi. Uznaje się je za niezwykle wytrzymałe oraz polecane alergikom. A z uwagi na gramaturę, kołdra do spania dzieli się na:

  • letnią, zapobiegająca przegrzewaniu się organizmu w upalne noce,
  • zimową, zapobiegają wychładzaniu się organizmu w chłodne noce,
  • całoroczną, sprawdzającą się niezależnie od pory roku.

<h4Z czego składa się komfortowe łóżko?

Najważniejszym elementem wyposażenia łóżka jest odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb i preferencji materac do spania. Dzięki swoim unikalnym właściwością oraz wyjątkowej budowie jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób wspiera sylwetkę oraz właściwą regenerację pod kątem fizycznym i psychicznym. Oprócz materaca, komponując komfortowe łóżko, pod uwagę należy wziąć:

Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni energii umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w odpowiednią kołdrę do spania, a także inne akcesoria sypialniane.