Grzywka to świetny sposób na to, aby dodać fryzurze charakteru. Jest to trend, który przez lata się utrzymuje i jest chętnie wykorzystywany. Grzywka pasuje bowiem do różnych typów twarzy, wystarczy jedynie odpowiednio ją dobrać. Sprawdź, jaki rodzaj grzywki będzie Tobie pasować!

Czy grzywka jest modna?

Jeśli myślimy nad tym, aby obciąć sobie grzywkę, nie musimy obawiać się o to, że nasza fryzura będzie nie na czasie. Grzywka to bowiem ponadczasowy trend, który nieustannie przewija się w modnych stylizacjach i upięciach. Obecnie cieszy się szczególną popularnością ze względu na fryzury takie jak curtain bangs, które są niezwykle nowoczesną opcją. Ten rodzaj cięcia popularny jest wśród największych gwiazd i celebrytów. Grzywka może sprawić, że nasze włosy będą wyglądać nie tylko ciekawiej, ale i gęściej. Dzięki niej możemy ponadto optycznie wysmuklić naszą twarz i nadać jej młodszy wygląd. Grzywka daje nam również wiele możliwości na stylizację – możemy ją ułożyć na prosto, zakręcić albo zaczesać do góry. Nie ma wątpliwości, że dobrze dobrana grzywka doda nam uroku i podkreśli naszą urodę. Może nawet wyrównać proporcje twarzy i nadać im bardziej harmonijny wyraz.

Grzywka dla okrągłej twarzy

Do jakiego kształtu twarzy pasuje grzywka?Okrągła buzia to jeden z najbardziej popularnych typów twarzy. Wyróżnia się łagodnymi, delikatnymi rysami i młodzieńczym wyglądem. Szerokość i wysokość są tutaj równe. Możemy zauważyć ponadto dość niskie czoło i wydatne policzki. Grzywka będzie jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem, zwłaszcza że optycznie wysmukli twarz, co w przypadku okrągłego kształtu jest istotne. Świetnie pasować będzie grzywka na bok, która doda ostrości rysom. Dobrze, aby była lekko cieniowana. Koniecznie należy unikać grubych, prostych grzywek, które tylko niepotrzebnie powiększą twarz, zamiast ją wyszczuplić.

Grzywka dla kwadratowej twarzy

Kwadratową twarz łatwo rozpoznać, ponieważ charakteryzuje się wyraźnymi, mocnymi rysami. Ma ostro zarysowaną szczękę i widoczne kości policzkowe. Posiadaczki tego typu twarzy cechują się ponadto szerokim czołem. Z tego względu grzywka będzie dla nich strzałem w dziesiątkę. Najlepiej pasować będą takie cięcia, które będą lekkie, cieniowane i postrzępione. To bowiem doda rysom łagodności. Wystylizujmy grzywkę tak, aby była lekko podkręcona. Dzięki temu będzie delikatnie opadać na czoło. Nie decydujmy się na grubą, prostą grzywkę, ponieważ ona przyniesie odwrotny efekt.

Grzywka dla trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz to kolejny typ, który wyróżnia się ostrymi, zdecydowanymi rysami. Jej cechą charakterystyczną jest wąski, ale lekko zaostrzony podbródek oraz wyraźnie zarysowane kości policzkowe. Twarz w okolicach czoła jest szeroka, ale idąc w dół, zmniejsza się. Uważa się, że grzywka to bardzo dobra opcja dla posiadaczek trójkątnej twarzy. Dzięki niej mogą odwrócić uwagę od szerokiego czoła i wyrównać proporcje. Sprawdzi się tutaj szczególnie nowoczesna grzywka na boki, która zapewnia pole możliwości, jeśli chodzi o stylizację. Co ciekawe, pasować będzie też prosta grzywka, która zupełnie zakryje okolice czoła.

Grzywka dla owalnej twarzy

Twarz owalna uznawana jest za najbardziej harmonijną i proporcjonalną. Szerokość jest wówczas prawie takiej samej długości co wysokość. Można zaobserwować zaokrągloną linię włosów, łagodnie podkreśloną żuchwę oraz dość wąski podbródek. Twarz owalna ma delikatnie zarysowane kości policzkowe, które stanowią jej najszerszy punkt. Posiada ponadto wysokie czoło, dlatego grzywka sprawdzi się jak najbardziej. Uważa się, że w przypadku twarzy owalnej pasować będzie ciężka, prosta grzywka, która w przypadku innych typów twarzy nie była zalecana. Wynika to z tego, że takie cięcie optycznie skróci twarz i skutecznie zakryje wysokie czoło. Nie należy jednak zupełnie odrzucać długiej grzywki czy też cięcia na boki.

Stylizacja grzywki

Nie ma wątpliwości, że posiadanie grzywki wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki niej możemy sprawić, by nasza fryzura stała ciekawsza i oryginalniejsza. Sprawi ponadto, że nasza twarz optycznie się wysmukli. Pomoże też ukryć ewentualne niedoskonałości, takie jak na przykład wysokie czoło. Przed tym jednak niż zdecydujemy się na ścięcie grzywki, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że ze względu będziemy musieli spędzić więcej czasu na stylizacji włosów. Nie możemy bowiem liczyć na to, że po przebudzeniu nasza grzywka będzie się zawsze idealnie układać. Raczej powinniśmy być gotowi na to, że przed wyjściem będziemy musieli ją odświeżyć. Wówczas sprawdzą się różne akcesoria do stylizacji, takie jak na przykład suszarko-lokówka. Jeśli chcemy mieć pewność, że cała nasza fryzura będzie się dobrze prezentować, upewnijmy się, że przed pójściem spać dokładnie wysuszyliśmy włosy. Wtedy nie będziemy musieli obawiać się, że rano będą oklapnięte lub postrączkowane. Będzie to też wspaniałe rozwiązanie dla naszej higieny snu, jako że mokre włosy mogłyby spowodować powstanie wilgoci i pleśni na naszej pościeli. W razie, gdybyśmy pragnęli jeszcze bardziej zwiększyć komfortu snu, zaopatrzmy się w jakościowy materac sprężynowy 180×200 cm. Aby go zakupić, odwiedźmy sklep stacjonarny Bielsko-Biała.

Decydując się na ścięcie grzywki, warto wziąć pod uwagę typ naszych włosów. Okazuje się bowiem, że w przypadku cienkich kosmyków nie wszystkie rodzaje grzywki będą dobrym rozwiązaniem. Cienkich włosów jest za mało, przez co stworzenie na przykład prostej, grubej grzywki może okazać się niewykonalne. Kwestię grzywki powinny przemyśleć też posiadaczki mocno kręconych włosów, jako że kosmyki nad twarzą na skutek na przykład wilgoci mogą zacząć układać się nie tak, jakbyśmy tego sobie życzyli.

Prosta, półokrągła, a może asymetryczna? Są różne sposoby na to, aby nosić grzywkę. Jeśli chcemy mieć pewność, że dane strzyżenie będzie do nas pasować, weźmy pod uwagę nasz kształt twarzy. W zależności od tego, czy nasza buzia jest okrągła, kwadratowa czy też owalna, inny typ grzywki będzie dla nas odpowiedni!

Przeczytaj także: Łóżka drewniane