Wybór materaca często stanowi problem, a to wszystko z uwagi na fakt, że wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę. Wśród nich znaleźć można wagę użytkownika, jego wzrost, preferowaną twardość oraz rodzaj powierzchni. Ciekawym rozwiązaniem może być wybór materaca, który posiada w swoim wnętrzu wkładka sprężynowa dokładnie kieszeniowy. Czym on jest oraz dlaczego warto się na niego zdecydować? 

Materace kieszeniowe – budowa

Materace kieszeniowe to innowacyjny rodzaj produktu, który został stworzony w celu zapewnienia jak najlepszego komfortu użytkowania. W związku z tym zastosowano sprężyny kieszeniowe, których budowa opiera się o wytrzymałe sprężyny, które zostały umieszczone w indywidualnych kieszonkach materiałowych. W ten sposób materac jest w stanie pracować tylko w miejscu najściu. Wszystkie materace kieszeniowe posiadają wspólne cechy, takie jak:

  • trwałość,
  • wytrzymałość,
  • sprężystość,
  • odporność na odkształcenia,
  • odpowiednie wsparcie kręgosłupa,
  • dopasowywanie się do budowy ciała użytkownika.

Materace kieszeniowe – właściwości

Dlaczego warto zainwestować w materace kieszeniowe?Każdy materac posiada pewne podobieństwa, jak i różnice, które wynikają z zastosowania innych materiałów. Materace kieszeniowe dostępne na rynku łączy przede wszystkim zastosowanie wysokiej jakości sprężyny, która zapewnia elastyczność, trwałość oraz prawidłowe dopasowanie się do ciała użytkownika. Jednak to nie wszystko, ponieważ dodatkowo w każdym materacu zastosowano różne pianki, które różnią się nie tylko rodzajem, ale także i ilością! Za przykład może posłużyć materac:

  • Hilding Zorba, który jest modelem cechującym się dwiema twardościami, a także antyalergiczną piankę lateksową oraz elastyczną pianką FlexiFoam,
  • Hilding Pasodoble, będący modelem cechującym się właściwościami prozdrowotnymi oraz certyfikatem AEH, a także higieniczną matą kokosową i elastyczną pianką FlexiFoam,
  • Hilding Lambada, który jest modelem cechującym się odwracalnością oraz antyalergiczną pianką lateksową, higieniczną matą kokosową i wysokoelastyczną pianką HR.

Wyżej wymienione materace dodatkowo charakteryzują się zastosowaniem siedmiu stref twardości, które dodatkowo umożliwiają idealne dopasowanie się materaca do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Każdy z tych modeli jest również ubrany w przyjemny w dotyku pokrowiec, który można z łatwością zdjąć i wyprać w pralce.

Materace kieszeniowe – dla kogo?

Materace do spania to gwarancja dobrze przespanej nocy oraz prawidłowego podparcia kręgosłupa. Zdecydowanie się na materace kieszeniowe to zainwestowanie w zdrowy oraz komfortowy sen, który może zaznać każdy. Materace tego typu zostały stworzone z bezpiecznych i nie wywołujących alergii materiałów, a prawidłowa wentylacja zapobiega gromadzeniu się szkodliwych bakterii, kurzu czy roztoczy. Umożliwia to sen alergikom, ale nie tylko, ponieważ poprzez właściwości sprężyn materace kieszeniowe idealnie sprawdzą się zarówno u par, jak i singli. Również osoby aktywne, starsze czy schorowane mogą odpowiednio się wyspać – a ty wszystko dzięki jednemu, odpowiednio dopasowanemu materacowi!

Dla każdego użytkownika liczy się przede wszystkim odpowiedni komfort oraz efektywny sen, jaki można osiągnąć poprzez materac. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej użytkowników wybiera sprężyste materace kieszeniowe. Ich innowacyjna budowa oraz liczne cechy, jakie posiadają indywidualne modele sprawia, że każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.