W sposób regularny ściągasz pościel i zmieniasz ją – nic dziwnego, w końcu ma ciągu kontakt ze skórą. Jednak sama ta czynność nie wystarczy, aby zapewnić sobie higieniczne warunki do wypoczywania. Dlaczego? Otóż dużą rolę ogrywa tutaj pokrowiec, który chroni wnętrze materaca. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że on również zasługuje na uwagę – a w jaki sposób? Oto kilka informacji o tym, czym wyróżniają się pokrowce od SleepMed oraz jak prawidłowo o nie dbać!

W jakie pokrowce wyposażono materac SleepMed?

Materac SleepMed wyróżnia się zaawansowaną technologią, w tym technologią Airforce czy możliwością zmiany twardości. Na sporą uwagę zasługuje również wysokiej jakości wypełnienie, które posiada liczne właściwości. Jednak mało kiedy zwraca się uwagę na pokrowiec – a to spory błąd! Jego odpowiedni wybór przekłada się na możliwość utrzymania higienicznych warunków do wypoczynku. Na szczęście SleepMed o to zadbało i wyposażyło swoje materace w dwa unikalne pokrowce! A co warto o nich wiedzieć?Zasady prania pokrowców, czyli jak utrzymać czystość materaca SleepMed?

Pokrowiec Merced z taśmą 3D

Materac SleepMed może być wyposażony w pokrowiec Merced z taśmą 3D, który został zaprojektowany tak, aby móc zapewnić Ci higieniczne warunki do wypoczywania. Elegancki design w połączeniu z niezwykle miękką w dotyku dzianiną gwarantuje wyjątkowe doznania. Dodatkowo wykorzystano tutaj specjalne perforacje, które wpływają również na odczuwalny efekty masażu! Pokrowiec sam w sobie wykorzystuje dwie innowacyjne technologie:

  • apretura zmiękczająca (hydrophilic softener) – nie tylko zwiększa odprowadzanie wilgoci, ale również odpowiada za wyjątkową miękkość
  • taśma 3D, którą obszyto boki – usprawnia obieg powietrza oraz odparowanie wilgoci.

Pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D

Materace SleepMed w zależności od kolekcji, mogą również zostać wyposażone w pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Jego górę i dół stanowi śnieżnobiała, przepikowana soczystą i miękką włókniną, dzianina Probiotex z włóknami wiskozowymi. Warto również wspomnieć, że została ona nasączona apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków. Pozwala ona na zmniejszenie ilości roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%. Natomiast na bokach pokrowca naprzemiennie zastosowano delikatną dla skóry dzianinę Tencel oraz taśmę 3D, których głównym zadaniem jest zapewnianie przewiewności i chłodzenia materaca w czasie użytkowania.

Jak prawidłowo dbać o pokrowiec na co dzień?

Nie ma co ukrywać – pokrowiec to często ostatnia bariera, która chroni materac przed zabrudzeniem. Z uwagi na to warto wiedzieć, jak prawidłowo o nią zadbać z uwagi na możliwość gromadzenia się alergenów czy wilgoci. Jest to ważne, gdyż codzienna pielęgnacja pokrowca nie tylko przedłuża jego żywotność, ale także zapewnia zdrowe warunki do wypoczynku. Pamiętaj zatem, że:

  • wietrzenie pokrowca to podstawowy krok, który pozwala na usunięcie wilgoci i zapobieganie rozwojowi pleśni czy roztoczy, a wystarczy tylko zdjąć pościel oraz pozostawić materac odkryty na kilka godzin, najlepiej przy otwartym oknie,
  • regularne odkurzanie pokrowca pomaga usunąć kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia, które mogą gromadzić się na powierzchni materaca,
  • jeśli na pokrowcu pojawią się plamy, warto usunąć je jak najszybciej przy pomocy delikatnego detergentu i miękkiej ściereczki.

Warto również używać ochraniacza na materac, który znajduje się w ofercie SleepMed. Stanowi on dodatkową warstwę chroniącą przed wilgocią czy różnego rodzaju zabrudzeniami. Co więcej – jest łatwy do prania i znacznie ułatwia utrzymanie materaca w czystości.

Pranie pokrowca – na czym polega?

Każda z wyżej wymienionych zasad obejmuje dbanie o pokrowiec na co dzień. Jednak jest również czynność, którą zaleca się wykonywać przynajmniej raz na pół roku lub w przypadku alergików – częściej. Jest to pranie pokrowca, które stanowi podstawę utrzymania higieny i świeżości Twojego miejsca do spania. Proces ten jest prosty, ale wymaga przestrzegania kilku kluczowych zasad, aby pokrowiec zachował swoje właściwości i służył jak najdłużej. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań pamiętaj, aby zapoznać się z etykietą. Znajdziesz tam zalecenia dotyczące temperatury prania, suszenia oraz ewentualnych środków piorących, dzięki którym na pewno przez przypadek nie uszkodzisz pokrowca! W następnych krokach ważne jest:

  • ustawienie odpowiedniej temperatury – wszystkie pokrowce SleepMed można prać w pralce w temperaturze do 60°C, a taka temperatura skutecznie eliminuje roztocza i bakterie,
  • używanie delikatnych środków piorących – używaj delikatnych, hipoalergicznych środków piorących i unikaj agresywnych detergentów czy wybielaczy mogących uszkodzić tkaninę,
  • bezpieczeństwo – zawsze zapnij zamek pokrowca przed praniem, gdyż zapobiega to m.in. uszkodzeniu materiału.

A co po wypraniu? Kolejnym etapem jest suszenie i najlepiej położyć pokrowiec na płasko w dobrze wentylowanym miejscu. Staraj się unikać bezpośredniego nasłonecznienia oraz suszenia w suszarce bębnowej, które mogą skurczyć materiał i zmniejszyć jego elastyczność. Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli Ci cieszyć się czystym, pachnącym i higienicznym pokrowcem materaca przez długi czas, co bezpośrednio przełoży się na jakość Twojego snu.

Regularne pranie pokrowców materacy SleepMed to prosty, ale niezwykle skuteczny sposób na utrzymanie higieny w sypialni. Przestrzegając odpowiednich zasad, możesz zapewnić sobie czyste, świeże i zdrowe warunki do snu.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.