Zapewnienie odpowiedniego wsparcia podczas snu jest kluczowe dla utrzymania zdrowego oraz regenerującego wypoczynku każdej nocy. Materace SleepMed, ze swoją innowacyjną konstrukcją i wysokiej jakości materiałami, są stworzone po to, aby zapewnić Ci jak najlepsze warunki do efektywnego snu. Dowiedz się zatem, jak o nie dbać, a także, w jaki sposób ich budowa zapobiega powstawaniu odkształceń!

Co wpływa na odkształcenia podłoża do spania?

Odkształcenia materaca mogą być spowodowane różnymi czynnikami, zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Jednym z głównych czynników jest niewłaściwe użytkowanie podłoża, takie jak siedzenie na jego brzegach, co może prowadzić do odkształceń w obszarze krawędzi. Ponadto częste przenoszenie materaca bez odpowiedniego podparcia również może spowodować jego deformację. Nie bez znaczenia są także warunki środowiskowe, takie jak zbyt wysoka wilgotność – także może ona wpływać na trwałość i kształt materaca, szczególnie jeśli jest on często na nie narażony. Oczywiście absolutną podstawą w jest jakość i konstrukcja podłoża do spania. Dlaczego? Przede wszystkim materiały o niższej jakości lub wadliwa konstrukcja mogą szybciej ulegać odkształceniom. Rozwiązaniem jest tutaj materac SleepMed, który produkowany jest zgodnie z najnowszymi standardami oraz przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Oznacza to, że jest wyjątkowo trwały.Zachowanie odpowiedniego wsparcia – oto jak zapobiegać odkształceniom materaca SleepMed?

Materac SleepMed – jakie rozwiązania zapobiegają powstawaniu odkształceniom?

Nie ma co ukrywać – produkty od SleepMed wyróżniają się innowacyjnymi technologiami, które wpływają na komfort użytkowania oraz trwałość materaca. Na szczególną uwagę zasługuje technologia Airforce, która poprzez innowacyjny sposób nacinania pianki, pozwala na stworzenie tzw. kratki wentylacyjnej. Dzięki niej dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz, co zapewnia sprawną eliminację ciepłego oraz wilgotnego powietrza z wnętrza wypełniania. Pomagają w tym naturalne ruchy ciała, np. podczas przewracania się na drugi bok. W ten sposób odpowiadają za stworzenie higienicznego środowiska, które dodatkowo wpływa na trwałość. Inną kwestią są niezwykle pokrowce. Materac SleepMed – w zależności do kolekcji, może być wyposażony w:

 • pokrowiec Merced z taśma 3D – elegancki, miękki, zwiększający wentylację oraz gwarantujący odczuwalny efekt masażu,
 • pokrowiec Probiotex z tkanina Tencel i taśma 3D – stylowy, miły w dotyku oraz pozwalający na zmniejszenie ilości alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca aż o 93,7%.

Co ciekawe, oba pokrowce zostały wyposażone w zamek. Dzięki temu można je z łatwością ściągnąć i wyprać w domowych warunkach w 60 stopniach Celsjusza!

Jak dbać o materac SleepMed, aby służył jak najdłużej?

Musisz mieć jedno na uwadze – nawet najwyższej jakości podłoża do spania muszą być odpowiednio użytkowane oraz regularnie pielęgnowane. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortowym snem przez wiele długich lat. A o czym warto pamiętać zarówno w przypadku materaca SleepMed, jak i innych podłoży do spania? Przede wszystkim liczy się tutaj:

 • regularne odkurzanie – pozwoli usunąć kurz, roztocza i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na jego powierzchni,
 • używanie ochraniacza na materac – zabezpieczy go przed plamami, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, co wydłuży jego żywotność,
 • regularne wietrzenie – okresowe wietrzenie materaca, np. raz w miesiącu, pozwoli pozbyć się wilgoci oraz zapewnia lepszą wentylację, co przyczyni się do utrzymania higieny oraz świeżości,
 • czyszczenie plam i zabrudzeń – należy je usuwać jak najszybciej, stosując przy tym delikatne środki czyszczące i czystą wodę,
 • regularne pranie pokrowców – zaleca się tutaj postępować zgodnie z zaleceniami producenta, aby utrzymać je w czystości i higienie,
 • nieścielenie łóżka od razu po wstaniu – poczekać kilka godzin przed ścieleniem łóżka, aby umożliwić materacowi wyschnięcie i wietrzenie.

Odkształcony materac – i co dalej?

Odkształcenia materac można bardzo łatwo rozpoznać, gdyż pojawiają się liczne symptomy. Przede wszystkim podłoże do spania traci swoją pierwotną sprężystość i elastyczność, co prowadzi do zmniejszenia wsparcia dla ciała podczas snu. Możesz zauważyć, że w niektórych miejscach materac staje się bardziej miękki lub zapada się, a to jednocześnie znacząco obniża komfort snu. Ponadto, materace, które są już zużyte, mogą wykazywać widoczne wgłębienia w obszarach, gdzie ciało często spoczywa podczas snu. Może doprowadzić do nieprawidłowego ułożenia ciała podczas snu, skutkiem czego są dolegliwości bólowe ze strony pleców i nie tylko. Oprócz tego możesz spodziewać się, że taki materac:

 • może gromadzić roztocza, kurz i inne alergeny, co prowadzi do nasilenia się alergii u osób wrażliwych,
 • zaczyna nieprzyjemne zapachy, zwłaszcza jeśli gromadzą wilgoć lub alergeny,
 • wydaje niepokojące dźwięki, takie jak skrzypienia, które świadczą o zużyciu sprężyn.

Gdy materac zaczyna wykazywać oznaki odkształceń, warto zastanowić się, czy nie lepiej byłoby zainwestować w nowy produkt – taki odznaczający się wysoką jakością materiałów oraz dobrą trwałością. Materac SleepMed z pewnością będzie tutaj idealną opcją, a to wszystko z uwagi na liczne, nowoczesne rozwiązania. Tylko, jak dopasować go do swoich preferencji?

Jak wybrać materac SleepMed do komfortowego wypoczynku?

Chcesz zainwestować w materac SleepMed, ale nie jesteś pewien, który model będzie idealny dla Ciebie? Nie martw się, pod uwagę musisz jedynie wziąć swoje osobiste potrzeby i preferencje. W praktyce oznacza to, że powinieneś/aś się skupić na rodzaju podłoża do spania. SleepMed oferuje modele piankowe (posiadają piankę termoelastyczną) oraz hybrydowe (posiadające zarówno piankę termoelastyczną, jak i sprężyny typu Multi), które różnią się między sobą oferowanym komfortem oraz własnościami. W przypadku twardości nie będziesz mieć większego problemu – w końcu w zależności od modelu, oferują one 4 lub 6 stopni twardości! Następnym krokiem jest rozmiar. Materac ma pasować do Twojej ramy łóżka i zapewniać odpowiednio dużo przestrzeni do spania. Jeśli nadal się wahasz to wiedz, że w ofercie SleepMed są produkty, które mogą być użytkowane przez:

 • osoby cierpiące na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa,
 • osoby starsze,
 • osoby zmagające się z alergią,
 • osoby aktywne,
 • osoby w okresie rekonwalescencji.

Dbając o odpowiednie wsparcie materaca SleepMed, nie tylko zachowujesz jego trwałość, ale także zapewniasz sobie zdrowy i komfortowy sen przez wiele lat. Pamiętaj o takich czynnościach, jak regularne odkurzanie, wietrzenie czy pranie pokrowca. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wyjątkowym komfortem snu, który gwarantuje materac SleepMed!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.