Materace piankowe są coraz częściej wybieranymi produktami. Wszystko to za sprawą ich różnorodnych rodzajów wypełnienia, które cechują się tak wieloma właściwościami, że są w stanie zapewnić komfortowy sen nawet najbardziej wymagającym osobom. Dowiedz się, jaki materac piankowy wybrać do swojej sypialni i co warto brać pod uwagę podczas zakupu. 

Materace piankowe w każdej sypialni

Obecnie na rynku mamy do wyboru materace piankowe zbudowane z różnych rodzajów pianek. Do najpopularniejszych należą materace lateksowe, materace termoelastyczne oraz materace wysokoelastyczne. Każdy z nich charakteryzuje się innymi zaletami, które gwarantują komfortowy sen. Zacznijmy od materacy lateksowych, które wykonane są z naturalnego mleczka kauczukowego. Ich dużą zaletą jest dobra wytrzymałość na eksploatację oraz elastyczność. Modele tego typu znane są ze swoich właściwości ortopedycznych oraz tego, że są one bezpieczne dla osób z alergiami. Kolejnym rodzajem wypełnienia są modele termoelastyczne. Dopasowują się one do kształtu ciała na podstawie jego temperatury. Oznacza to, że materac każdorazowo dostosowuje się do krzywizn ciała, prawidłowo je podpierając na całej linii. Bardzo dobrym wyborem są także materace wysokoelastyczne. Mają one doskonałe właściwości wentylacyjne oraz pod wpływem nacisku ciała dostosowują się swoim kształtem do użytkownika.

Materac piankowy - dla kogo będzie odpowiedni?Materac dla pary, a materac dla singla – co jest ważne

Kupując nowy materac do sypialni dla pary, musimy pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę preferencje i oczekiwania dwóch osób. Dlatego ważne jest dopasowanie twardości podłoża do wagi obydwojga, ale również rodzaju wypełniania podłoża oraz jego rozmiaru. Zarówno dla par, jak i dla singla dobrym wyborem jest materac piankowy. Jeśli chodzi o podłoże do spania dla jednej osoby, materace piankowe 80×200 będą już dobrym wyborem. Jest to minimalny wymiar, jaki należy brać pod uwagę. Natomiast dla par rekomendujemy materace piankowe o wymiarze 160×200 cm lub więcej. Pozwoli to na swobodny wypoczynek każdej nocy.

Wybór materaca i higiena snu – zadbaj o jakość odpoczynku

Aranżując swoją sypialnię, najwięcej uwagi powinniśmy oczywiście przykuć do wyboru podłoża do spania. Dobrze dopasowany materac zapewni nam sen na najwyższym poziomie. Prawidłowo dobrana twardość wkładu gwarantuje, że będzie nam się łatwiej zasypiało, a jakość odpoczynku wzrośnie. Ważne jest także to, że kręgosłup będzie podparty we właściwy sposób, a przestrzeń między kręgami nie będzie zakłócona. Ponadto, niektóre z modeli przyspieszają regenerację mięśni, co może być przydatne w przypadku osób pracujących fizycznie, czy uprawiających sport. Oprócz tego warto zadbać o pozostałe elementy higieny snu takie jak: odpowiednia temperatura w sypialni, oświetlenie czy ergonomiczna poduszka i kołdra dostosowana do pory roku.

Kupując nowy materac, warto dostosować go do naszych potrzeb. Modele piankowe za sprawą swoich różnorodnych zalet pozwolą nawet najbardziej wymagającej osobie znaleźć model, na którym każdej nocy wyśpi się w komfortowych warunkach.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/