Współczesny rynek materacowy oferuje nam liczne produkty do spania, które między sobą różnią się budową, cechami i właściwościami. Z uwagi na to, często zadajemy sobie pytanie, który materac wybrać – piankowy czy sprężynowy. Czym wyróżniają się oba modele oraz co wpływa na wybór idealnego dla nas podłoża do spania? 

Czym wyróżniają się materace piankowe?

Materac piankowy to innowacyjne rozwiązanie dla każdej sypialni, które zdominowało oferty wielu sklepów. Został on wykonany z pianki, która może mieć różne właściwości, w zależności od tego, z jakiego materiału została wykonana. Wyróżnić tutaj można między innymi trzy podstawowe rodzaje pianki, w tym:

  • wysokoelastyczną, wykazującą podobne właściwości do tradycyjnych sprężyn, a także odznaczającą się trwałością i odpornością na odkształcenia,
  • termoelastyczną, która reaguje na nacisk i temperaturę ciała użytkownika, gwarantując idealne dopasowanie się do kształtów sylwetki,
  • lateksową, charakteryzującą się wysoką antyalergicznością, higienicznością i wytrzymałością. 

Materace sprężynowe – budowa i właściwości

Materac piankowy czy sprężynowy - który wybrać?Nie da się zaprzeczyć, że wraz z biegiem lat materace sprężynowe uległy znacznemu unowocześnieniu, tym samym zmieniając się w materace kieszeniowe. Fakt ten wynika z wnętrza, w którym każda sprężyna została osadzona w osobnej kieszonce materiałowej. Oznacza to, że są w stanie reagować samodzielnie na nacisk ciała użytkownika. W ten sposób łóżko z materacem kieszeniowym gwarantuje nam:

  • redukcję drgań,
  • wysoką elastyczność punktową,
  • sprężystość podłoża.

Dzięki temu idealnie sprawdzą się w sypialni par i osób, które preferują tego rodzaju komfort.

Czym się kierować wybierając materac?

Wybierając materac do spania, najczęściej w pierwszej kolejności zastanawiamy się, jaki model zagwarantuje nam zdrowy, spokojny i przede wszystkim komfortowy sen. Przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze osobiste potrzeby, preferencje oraz czynniki, do których zaliczyć można:

  • wiek,
  • stan zdrowia,
  • twardość produktu,
  • rodzaj wypełnienia,

Oprócz tego warto uwzględnić inne czynniki wpływające na jakość naszego wypoczynku, a wśród nich wyróżnia się między innymi poduszka piankowa czy kołdra syntetyczna.

Dobry materac to inwestycja w zdrowy sen na lata. Warto także zaznaczyć, że wysypianie się w znaczący sposób wpływa na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz nasze samopoczucie. Zatem już dziś sprawdźmy, który model jest idealny dla nas!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/