Rynek sypialniany stale się rozwija, a osoby zainteresowane zakupem nowego podłoża do snu mają do wyboru coraz więcej ciekawych propozycji. W ofercie sklepów znajdują się zarówno propozycje sprężynowe, czyli tradycyjne rozwiązania stosowane od lat, jak i modele piankowe, czyli odkrycie ostatniej dekady.

Materac – dlaczego jego wybór jest tak ważny?

Coraz częściej słyszy się o tym, że dobrze dobrane podłoże do snu jest bardzo ważne. Ale tak naprawdę jakie to ma znaczenie? Jak się okazuje, ogromne. Materac odpowiada bowiem za podpieranie kręgosłupa oraz zapewnianie użytkownikowi komfortu na możliwie jak najwyższym poziomie. Warto więc wybierać ten artykuł sypialniany zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami, kierując się kilkoma najważniejszymi parametrami.

  • Twardość. To właśnie ten parametr ma decydujący wpływ na poziom odczuwanego przez użytkownika komfortu. Producenci korzystają z uniwersalnej skali określającej, jaką twardość powinni wybrać użytkownicy o konkretnej masie ciała. H1 to materac najbardziej miękki, a H4 – najtwardszy. Nie warto jednak kierować się jedynie tymi oznaczeniami. Dużą rolę odgrywają również osobiste potrzeby i przyzwyczajenia.
  • Rodzaj wypełnienia. Preferujesz materac multipocket, czy sprężynowy? A może zależy Ci na tym, by wewnątrz wyrobu znajdowała się pianka wysokoelastyczna? To wszystko zależy od Ciebie i Twoich osobistych preferencji!
  • Rozmiar. Parametr ten zależy od miejsca w sypialni i wizji przyszłego użytkownika. 

Jaki materac wybrać?

Materac dla wymagających - jaki model będzie najlepszym wyborem?Wielkość ofert może wydawać się przytłaczająca, szczególnie dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy na temat podłoża do snu. Użytkownikom bardzo wymagającym poleca się materac lateksowy 140×200, który posiada szereg zalet. Jest to podłoże o właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych, dzięki czemu jest bardzo higieniczne i w pełni bezpieczne dla osób wrażliwych na różnego rodzaju szkodliwe mikroorganizmy. Ponadto, podłoża tego typu są niesamowicie trwałe i odporne na odkształcenia, dzięki czemu wyrób, nawet po latach użytkowania, nie straci swoich cennych właściwości. Warto zwrócić uwagę również na nowość na rynku, jaką jest materac naturalny 160×200. W procesie jego produkcji wykorzystuje się takie produkty, jak olej rycynowy, olej sojowy, len, kokos, czy lateks naturalny. Wszystkie surowce pochodzą z certyfikowanych upraw, dzięki czemu można mieć pewność, że zakupiony produkt jest bezpieczny dla ludzi i ekosystemów.

Odpowiednia pielęgnacja gwarancją długowieczności materaca

Z racji tego, że wybór odpowiedniego materaca bardzo często jest zarówno czaso-, jak i kapitałochłonny, nie ma nic dziwnego w tym, że wiele osób pragnie, by był to produkt na lata. Co zrobić, żeby materac faktycznie nie tracił swoich właściwości, nawet pomimo intensywnej eksploatacji? Należy przede wszystkim nie przeciążać wyrobu, czyli spać na podłożu o odpowiednio dopasowanej twardości. Równie ważne jest to, aby regularnie wietrzyć wyrób, prać pokrowiec i zmieniać pościel. Dla osób, którym zależy na szczególnej ochronie stworzono ochraniacz, który zabezpiecza materac główny przed zabrudzeniami i trwałymi odkształceniami.

Decyzja o wymianie starego podłoża do snu na nowe, nieco lepsze podjęta? Jeśli tak, jak najszybciej odwiedź sklep stacjonarny lub stronę internetową i przekonaj się, że Twój sen może być jeszcze bardziej błogi i efektywny.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/