Planujesz zakup nowego materaca i zastanawiasz się, jaki produkt najlepiej sprawdzi się w twojej sypialni? Jeśli jeszcze nie słyszałeś o zaletach materacy hybrydowych to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem! 

Materace hybrydowe – charakterystyka

Materace hybrydowe to produkty, które łączą w sobie zalety sprężyn oraz innowacyjnych pianek. Stanowią świetne podparcie i dopasowują się do anatomicznego kształtu sylwetki. Spełnią wszelkie wymagania osób, którym zależy na wysokim komforcie i wygodzie. Materace hybrydowe to niezwykle nowoczesne produkty, które zbudowano ze sprężyn kieszeniowych (Multipocket lub Pocket Plus). Każda z nich pracuje samodzielnie, ponieważ zostały one umieszczone w oddzielnych kieszeniach. Dlatego wkład materaca reaguje na indywidualny nacisk tylko w miejscach, gdzie styka się z ciężarem ciała. Dobrej jakości modele hybrydowe nie odkształcają się i są niezwykle trwałe. Ponadto, produkty tego typu wykorzystują zbawienne właściwości nowoczesnych pianek. Gwarantują one podparcie, dają efekt ukojenia oraz przynoszą ulgę po ciężkim dniu w pracy. Specjalistyczne pianki reagują na temperaturę ciała i pomagają utrzymać odpowiednią pozycję ciała. Materace hybrydowe to produkty najwyższej jakości, w które warto zainwestować.

Wielofunkcyjność 

Jakie materace hybrydowe będą dobrym wyborem?Pierwszy materac, należący do tych hybrydowych to Hilding Electro. Jest to nowoczesny i wielofunkcyjny produkt, który sprawdzi się zarówno u osób lekkich, jak i tych cięższych, wysokich oraz niskich. Łączy cechy świetnych sprężyn Multipocket oraz pianki hybrydowej Fusion. Jest ona niezwykle wytrzymałym i odpornym materiałem. Po drugiej stronie wkładu wykorzystano niezwykle elastyczną piankę połączoną z cienką taflą Sizalu, która podwyższa twardość konstrukcji. Odpinany top został wykonany z profilowanego lateksu i pianki Visco, co sprawia, że materac dopasowuje się do aktualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Hilding Electro został ubrany w pokrowiec Tencel, który odznacza się właściwościami antyalergicznymi i potrafi pochłaniać nadmiar wilgoci.

Optymalna sprężystość 

Drugi produkt reprezentujący materace hybrydowe to Hilding Dance. Jest to model, który skonstruowano z systemu bardzo drobnych sprężynek Pocket Plus. Taka budowa pomaga uzyskać optymalną sprężystość i wysoką elastyczność punktową. Sprawia to, że materac daje wsparcie sylwetce i zapewnia nieziemski komfort. Wierzchnia warstwa została zrobiona z dwóch wysokich blatów pianek – jeden z nich stworzono z wysokoelastycznej pianki HR, a drugi – z lekko, ale przyjemnie chłodzącej pianki FloFom. Wkład materaca reaguje na każdą zmianę ułożenia ciała i dostosowuje się do kształtu sylwetki. Pozwala to na dogłębną regenerację wszystkich mięśni i zapewnia spokojny odpoczynek i relaks. Pokrowiec, w który ubrano produkt – Italiano, niweluje nieprzyjemne zapachy i pomaga zadbać o odpowiednią higienę snu.

Materace opisane w artykule to świetne produkty, które z pewnością poprawią jakość twojego snu.