Jeśli lubisz się rozpieszczać, a komfort pełni w twoim życiu niebagatelną rolę, to zdecyduj się na materac, który będzie dość miękki, uniwersalny, a jednocześnie zdrowy dla kręgosłupa. Czy taki produkt istnieje? Oczywiście – materac Hilding Rock & Roll to dwustronny materac, w zależności od strony twardy lub średniotwardy. Dzięki wysokoelastycznej piance, w parze idą ze sobą idealnie podparcie kręgosłupa oraz ogromny komfort.

Dlaczego dobry materac jest tak ważny?

Praca siedząca, niewiele ruchu – tak niestety wyglądają współczesne realia dla wielu ludzi. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej narzekamy na bóle pleców, karku i szyi, barków, czy nawet bioder i nóg. Im jesteśmy starsi, tym tego typu dolegliwości bardziej dają nam się we znaki.

Jak zapobiec takiemu rozwojowi sytuacji? Jednym z najczęściej proponowanych rozwiązań jest regularna aktywność fizyczna, ale warto wiedzieć, że to nie wszystko – potrzebna jest jeszcze regeneracja. Dobry, zdrowy odpoczynek w pozycji odpowiedniej dla kręgosłupa to nie tylko wygoda, ale i konieczność, gdy chcemy zadbać o własne zdrowie. Dobry materac pozwoli naszym mięśniom się rozluźnić oraz zmniejszy lub zniweluje istniejące już napięcia.

Materac wysokoelastyczny – czym się wyróżnia?

Hilding Rock&Roll - materac dla nastolatkówPianka wysokoelastyczna ugina się wyłącznie w miejscu nacisku i ma punkty podparcia na całej swojej powierzchni. Dzięki temu jest niesamowicie wygodna, a jednocześnie daje równomierne i stabilne podparcie całego ciała na całej jego długości.

Do tego materac marki Hilding podzielony jest na siedem stref – to właśnie one zapewniają optymalne dostosowanie poziomu twardości do obszaru ciała. Warto bowiem mieć na uwadze, że nasze poszczególne części ciała naciskają na materac w różnym stopniu. Inaczej rozkłada się ciężar w obrębie rąk, inny jest nacisk tułowia, a jeszcze inny nóg czy głowy. Materac o konstrukcji uwzględniającej te różnice umożliwia maksymalnie neutralną pozycję ciała podczas snu.

Hilding Rock & Roll – materac dla par

Materac dla par powinien spełniać dwa podstawowe warunki: być dość uniwersalny i posiadać elastyczność punktową. Pianka wysokoelastyczna HR, z jakiej wykonano materac Rock & Roll, jest bardzo sprężysta – pod wpływem nacisku zmienia swój kształt, ale błyskawicznie powraca do niego, gdy nacisk ustaje. Dzięki temu, że ugina się tylko w miejscu nacisku, zapewnia idealne podparcie całego ciała, a dodatkowo chroni nas przed odczuwaniem ruchów drugiej osoby. Z tego względu jest to rewelacyjne rozwiązanie dla par.

Materac Hilding dla nastolatka

Dzięki swojej dwustronności materac Hilding Rock & Roll to znakomite rozwiązanie dla nastolatka. W tym wieku człowiek intensywnie dojrzewa i mierzy się z różnymi wyzwaniami – psychicznymi i fizycznymi. Dobry, efektywny wypoczynek to podstawa zdrowego rozwoju.

A gdy młody człowiek podrośnie i nabierze na wadze – lub po prostu w przypadku zmiany zdania – istnieje możliwość szybkiej i łatwej zmiany poziomu twardości materaca poprzez jego obrócenie.

Materac dla alergika

Materac Hilding Rock & Roll nadaje się dla osób ze skłonnościami do alergii. Wyposażono go w pokrowiec do wyboru:

  • Tencel/Tencel New – wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych, zapobiegający rozwojowi bakterii, zdejmowalny;
  • Italiano – puszysty i miły w dotyku, lekki i wyposażony w cztery uchwyty dla wygodnego przekładania na drugą stronę bądź przenoszenia.

Oba materace łatwo można utrzymać w czystości dzięki możliwości prania ich w temperaturze nawet do 60oC.