Zdrowy sen stanowi jeden z ważniejszych aspektów naszego życia, gdyż umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz m.in. odpowiada za zapamiętywanie informacji. Aby móc się zdrowo wyspać, warto zainwestować w komfortowe łóżko wyposażone w wysokiej jakości materac do spania. Jednak, kiedy powinniśmy już wymienić go na nowy model? 

Materac do spania – kiedy wymienić?  

Malbork oferuje różnego rodzaju produkty do spania, w tym wysokiej jakości materace, które posłużą nam przez długie lata. Jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, kiedy tak naprawdę zacząć rozglądać się za nowym modelem. Mówi się, że średni czas użytkowania materaca wynosi 6-10 lat, może więcej – w zależności od stopnia wyeksploatowania. Warto od razu zacząć rozglądać się za nowym produktem, gdy tylko:

  • powierzchnia podłoża do spania nie jest już jednolita,
  • nasze ciało nie prawidłowo się układa,
  • zauważalne są zabrudzenia lub uszkodzenia.

Są to pierwsze przesłanki do wymiany materaca, których nie można zlekceważyć.

Skutki spania na starym materacu

Kiedy warto wymienić materac do spania? Sprawdź nowości z lokalnych ofert!Spora część z nas ma problemy z wysypianiem się, co może być związane ze starym materacem. Niestety, jest to pierwszy objaw tego, że z naszym podłożem do spania jest coś nie tak. Jeśli to zignorujemy lub odłożymy to w czasie, to po paru dniach, tygodniach lub miesiącach możemy spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Do nich zaliczyć można:

  • spowolnioną pracę organizmu (w tym obniżenie odporności, metabolizmu czy koncentracji),
  • ból kręgosłupa oraz kształtowanie się wad postawy,
  • problemy z krążeniem spowodowane przez nadmierny ucisk,
  • nasilenie objawów alergii.

Jak dbać o materac do spania? 

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nawet najwyższej jakości produkty do spania oferowane przez miasta, takie jak Świdnica, mogą ulec szybszemu zużyciu przy nieprawidłowym użytkowniku. Z uwagi na to niezwykle ważne jest, aby wybrać materac pod kątem osobistych potrzeb i prewencji. Warto również zaznaczyć, że możemy znacząco przedłużyć jego trwałość oraz na dłużej zachować pierwotne właściwości – wystarczy tylko wiedzieć, jak prawidłowo dbać o podłoże do spania! Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby regularnie:

  • wietrzyć materac,
  • odkurzać wypełnienie,
  • prać pokrowiec.

Na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Warto zatem już dziś zadbać nie tylko o komfortowe warunki do wypoczywania, ale także wysoką jakość snu, dzięki czemu będziemy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia!